פעילויות

הרצאות ומופעים

שעות ומחירים בתאום מראש


054-4212730


· רבקה ויוסף באו - הנס


· ברית מלה - הקסם שבעברית וההומור החבוי בשפתנו
כשזוג מתחיל את נישואיו עם חתן המחופש לאשה שמתגנב למחנה נשים במחנה ריכוז כדי לשאת את אהובתו, אפשר לדמיין איך חיי נישואין אלו ממשיכים באהבה גדולה, התגברות על קשיים שנראים כמעט בלתי אפשריים וכמו כל דבר שיוסף באו עשה בחייו - דרך זווית ראייה מקורית, המשלבת הומור, צחוק ואופטימיות גם כאשר הכל נראה אבוד מסביב.
סיפור אהבה כל כך גדול וייחודי שתועד אף בסרט המפורסם - "רשימת שינדלר".
האחיות באו מציגות בדרך מקורית, הומוריסטית ומהנה את סיפור חייהם ואהבתם של הוריהן, יוסף ורבקה באו, דרך מחנה הריכוז במלחמת העולם השנייה ועד לתל אביב של שנות האלפיים.
סיפור אהבה יפיפה שחוצה את גבולות הזוג באו ונוגע במשמעות החיים במדינת ישראל.
המופע מלווה בציוריו של יוסף באו ובמצגת מרהיבה.הקסם שבעברית וההומור החבוי בשפתנובעקבות ספרו של יוסף באו: "ברית מלה"- המראה במילים ובאיורים הומוריסטיים את החוכמה שבעברית מימי התנ"ך, דרך החייאתה עם קום המדינה ועד ימינו אנו. צלילה והדסה,בנותיו של באו, מציגות בדרך חווייתית, ייחודית, מלאת קסם והומור העוקבת אחרי מחקרו ואהבתו של באו לשפה העברית.
איך זה קרה שבמשך אלפי שנים הרבה שפות נעלמו מן העולם ואילו המלך דוד (אילו היה חוזר) או המשיח (כאשר סוף כל סוף יופיע), יוכלו מיד להתייצב על כל במה ציבורית ולהתחיל לנאום. שפתינו, אשר הייתה רשומה במשך אלפיים שנה בכרטסת שפות ז"ל, הקדימה את מועד תחיית המתים.
מה סוד הצלחתה? מדוע יוונית, רומית, פרסית או עשרות שפות עתיקות לא זכו לתחייתן?... כי השפה העברית היא - היא החכמה מכל שפות העולם. (מדברי יוסף באו)
השיג לחם רק מי שלחם בעבורו קשה והלוואי וכל הנשק בעולם יהפוך לנשיקה.
ההרצאה מלווה בציוריו של יוסף באו מתוך הספר "ברית מלה".
הרצאה שהיא חוויה של ממש ומתאימה לכל הגילאים.קבוצת סיון - מיתוג | מיתוג באינטרנט