אודותינו

בית יוסף באו

"בית יוסף באו" הינו מוזיאון מיוחד במינו.זהו המוזיאון היחיד מסוגו בעולם המשלב אנימציה, קולנוע, גרפיקה, פרסום, צילום, ריגול, אהבת הארץ והשפה העברית, שואה, ספור ושירה - והכל בהומור.

דרך ציוריו ההומוריסטיים של יוסף באו על השפה העברית אנו מתוודעים לשפה עשירה ומתוחכמת - בה לכל מילה משמעות עמוקה. דרך עבודות הגרפיקה והפרסום אנו מתוודעים לתחילת הקולנוע, העיתונות והטלוויזיה בארץ.

המבקרים נחשפים לספור חיים מרתק ומרגש - על הצלת יהודים בשואה ובארץ, על ראיית הצד החיובי בחיים ולומדים איך ההומור, האהבה והאופטימיות עוזרים לאדם לשרוד אפילו במצבי חיים קשים ביותר.

יוסף הכיר את אשתו רבקה בתוך מחנה הריכוז פלאשוב, התגנב לתוך מחנה הנשים ושם התחתנו בסתר. את חתונתם מראים בסרט "רשימת שינדלר". הביקור החווייתי והצפייה בסרטי האנימציה משאירות על המבקר רושם עז - הוא נחשף לערכים שהנחו את יוסף באו בתקופת השואה והובילו אותו להיות מניח היסודות של האנימציה והגרפיקה בארץ. במקום אפשר לראות את מכשירי האנימציה והקולנוע הזעיר שבנה במו ידיו.

מפעל חייו המיוחד זכה להכרה בינלאומית ויצירותיו מוצגות במקומות שונים בעולם, נוסף על ספריו שתורגמו לשפות רבות. ספרים רבים ומאמרים העוסקים בהישרדות בשואה, מזכירים ומתארים את סיפורו של, יוסף באו, כאמן וכאדם, שבלט במיוחד בזכות ההומור, האהבה וראיית הצד האופטימי בכל סיטואציה, דרך חיים שהשתקפה בעבודותיו.


חזרה לדף הבית
קבוצת סיון - מיתוג | מיתוג באינטרנט